؟

؟ جان تا این لحظه 6 سال و 4 ماه و 4 روز تو دل مامانشه

سلام تک ستاره ی امیدم

سلام تک ستاره ی امیدم

سلام عزیز دلم الان چند روزه که خیلی تو استرس و اضطرابم بعضی وقتا به اینکه این ماه میای پیشم مطمئن میشم بعضی وقتا نا امید دیروز در کمال ناباوری اتفاقی برام افتاد که خیلی ناراحتم کرد ولی دکتر گفت اشکال نداره میتونی برا اومدن نی نی نازت بازم امید داشته باشه عزیزم راستی این ماه بابا محسنتم خیلی دلش روشنه انگار داری یواش یواش میای پیشمون ....
میدونی کیا بیشتر دلتنگت میشم وقتی که تنهام وقتی که میبینم یه بچه پیش مامانشه
وقتی که به وسایل هایی که برات خریدیم نگاه میکنم یه عالمه وسایل داری ناز من ..
همیشه تو هر گوشه ی خونه تو هر گوشه ی دل من و بابا محسن جات حسااااااابی خالیه عمر من برا اومدنت لحظه شماری میکنم
وقتی میام اینجا و حرف های دلم رو برات مینویسم انگار هستی ....دوست دارم دلیل دلخوشی من
تاریخ : 26 دی 1392 - 00:59 | توسط : محمد رضا | بازدید : 1030 | موضوع : فتو بلاگ | 18 نظر

خدایاااااااااا

خدایاااااااااا

سلام خدای مهربون....
خدایا دعاهامون رو قبول کن
ناز من سر نماز برا اومدن دعا میکنم و از خدا میخوام تو رو زود بفرسته پیشم ...توام از خدا بخواه زود زود زود بیای پیش من ....
دوست دارم عزیز دلم بدون اینکه تو رو دیده باشم و حست کرده باشم ...
ولی هر شب خوابت رو میبینم و هر روز تجسمت میکنم ولی دلم میخواد هم حست کنم و هم لمست بعضی وقتا فکر میکنم بیای پیشم حتی یه ثانیه هم نمیتونم دیگه ازت دور باشم زود بیا دلیل زنده بدوم .......به عشق تو و بابا محسنت زنده ام .
خدا اولین خوسته ام رو بعد یه عالمه سختی و انتظار برآورده کرد و بابا محسنت رو بهم داد الانم نوبت توه ...خدایا این بارم کمکم کن جز تو کسی رو ندارم
تاریخ : 22 دی 1392 - 00:59 | توسط : محمد رضا | بازدید : 788 | موضوع : فتو بلاگ | 6 نظر

مواردی که باید بهش توجه کنیم

1.نطفه در حالت ناپاکی بسته نشود 

2.شکم مرد از غذای حرام تغذیه نشده باشد 

3.در حال آمیزش نام و یاد خدا را فراموش نکنید ....حتما بسم الله گفته بشه 

4. هنگام بسته شدن نطفه به بیگانه فکر نکنید

5.به مناظر زیبا و طبیعت نگاه کنید 

6.از معاشرت با کسایی که عصبانیتان میکند بپرهیزید 

7.خواب راحت خود را به هیچ چیز نفروشید 

8.پیوسته شاد و امید وار باشید نه مضطرب  چون حتی ثانیه ی ناراحتی بر جنین اثر میگذارد 

9.برای زیبایی و خوش اندامی جنین به توصیه های ایمه  گوش دهید ( ببخشید فقط خلاصه مینویسم چون زیادن)

امام صادق..خوردن به در شب همبستری کودک را زیبا میکند و در دوران بارداری هم به بخورید  

رسول اکرم....خوردن انار باعث افزایش مایه ی تولید مثل مرد میشود  و فرزند را زیبا میکند و خربزه با پنیر هم کودک را زیبا میکند 


امام رضا خوردن انار شیرین مرد را از لحاظ جنسی قوی نیکند 


ایشالا همه یه نی نی خوشگل داشته باشن 


تاریخ : 21 دی 1392 - 18:27 | توسط : محمد رضا | بازدید : 687 | موضوع : وبلاگ | 2 نظر

دعا

دعا

سلام فرشته ی من .
دیروز ماه صفر تموم شده ,هر کس روز آخر ماه صفر در 7 مسجد رو بزنه و به حضرت محمد ( ص) مژده ی تموم شدن ماه صفر رو بده خیلی ثواب داره و خواسته اش براورده میشه دیشب ما هم این کارو کردیم و فقط از حضرت محمد ص مژده ی اومدن تو و البته سالم بودنت رو خواستم پارسال هم همین رو خواسته بودم ولی میگن خدا قبل اینکه به کسی چیزی رو که از همه بیشتر میخواد رو بده امتحانش میکنه و منو با صبرم امتحان میکنه منم قول میدم صبر کنم و هزاران بار از خدا تو رو بخوام و خسته نشم و شکایت نکنم .
خدایا ازت ممنونم که ماه صفر رو بدون خطر تموم کردیم .
تاریخ : 13 دی 1392 - 19:18 | توسط : محمد رضا | بازدید : 854 | موضوع : فتو بلاگ | 6 نظر

مادر

مادر

اگر ۴ تکه نان خوشمزه باشد و شما ۵ نفر باشید

کسی که اصلا از مزه آن نان خوشش نمی آید (( مادر )) است . . .
تاریخ : 08 دی 1392 - 22:15 | توسط : محمد رضا | بازدید : 731 | موضوع : فتو بلاگ | یک نظر

دل تنگتم

دل تنگتم

کودک من

دلبند مادر

درون دل تنگ مادر

دلتنگی غریبی حاکم شده است!

نگاهم را به آسمان می دوزم

تا برق نگاهت در چشمانم حلقه زند

و به من جان دهد

دستانم را به آسمان به آن بالا میکشم

بالای بالا

تا دستان کوچک و گره خورده ات را بگیرم

تا گرمای درون آنها به من جان دهد

صدایت میکنم

کودکم

دلبند مادر

دلم تنگت است

زیباترین نشانه خداوند

امشب دلم هوایت را دارد

مینویسم...مینویسم برایت

تا قدری از دلتنگی های

این دل شکسته سبک شود

آه که چه سخت است

دلتنگی برای تو

دوستت دارم.......
تاریخ : 07 دی 1392 - 03:35 | توسط : محمد رضا | بازدید : 2051 | موضوع : فتو بلاگ | 2 نظر

داستان مادر و کودک

داستان مادر و کودک

کودکی که آماده تولد بود نزد خدا رفت و پرسید:

می‌گویند فردا شما مرا به زمین می‌فرستید اما من به این کوچکی و بدون هیچ کمکی چگونه می‌توانم برای زندگی به آنجا بروم؟

خداوند پاسخ داد:

از میان تعداد بسیاری از فرشتگان، من یکی را برای تو در نظر گرفته‌ام او از تو نگهداری خواهد کرد.اما کودک هنوز مطمئن نبود که می‌خواهد برود یا نه: “ اما اینجا در بهشت، من هیچ کاری جز خندیدن و آواز خواندن ندارم و اینها برای شادی من کافی هستند.” خداوند لبخند زد: “ فرشته تو برایت آواز خواهد خواند و هر روز به تو لبخند خواهد زد. تو عشق او را احساس خواهی کرد و شاد خواهی بود.” کودک ادامه داد:‌“ من چطور می‌توانم بفهمم مردم چه می‌گویند وقتی زبان آنها را نمی‌دانم
خداوند او را نوازش کرد و گفت:


فرشته تو زیباترین و شیرین‌ترین واژه‌هایی را که ممکن است بشنوی در گوش تو زمزمه خواهد کرد و با دقت و صبوری به تو یاد خواهد داد که چگونه صحبت کنی.” کودک با ناراحتی گفت: “ وقتی می‌خواهم با شما صحبت کنم چه کنم؟” اما خدا برای این سوال هم پاسخی داشت: “ فرشته‌ات دستهایت را در کنار هم قرار خواهد داد و به تو یاد خواهد داد که چگونه دعا کنی.” کودک سرش را برگرداند و پرسید: “ شنیده‌ام که در زمین انسان‌های بدی هم زندگی می‌کنند چه کسی از من محافظت خواهد کرد؟” – فرشته‌ات از تو محافظت خواهد کرد. حتی اگر به قیمت جانش تمام شود. کودک با نگرانی ادامه داد: “ اما من همیشه به این دلیل که دیگر نمی‌توانم شما را ببینم ناراحت خواهم بود.” خداوند لبخند زد و گفت: “ فرشته‌ات همیشه درباره من با تو صحبت خواهد کرد و به تو راه بازگشت نزد من را خواهد آموخت. گرچه من همیشه در کنار تو خواهم بود.” در آن هنگام بهشت آرام بود اما صدایی از زمین شنیده می‌شد. کودک می‌دانست که باید به زودی سفرش را آغاز کند. او به آرامی یک سوال دیگر از خدا پرسید: “ خدایا اگر من باید همین حالا بروم لطفاً نام فرشته‌ام را به من بگو.” خداوند شانه او را نوازش کرد و پاسخ داد: “ نام فرشته‌ات اهمیتی ندارد. به راحتی می‌توانی او را مادر صدا کنی.

مادرم دوستت دارم…
تاریخ : 07 دی 1392 - 03:21 | توسط : محمد رضا | بازدید : 2301 | موضوع : فتو بلاگ | 3 نظر

5 مورد که به کودکان نباید گفت

5 مورد که به کودکان نباید گفت

من اهمیت نمی دهم
بچه های کوچک دوست دارند جزییات مکالمات و گفت و گوهایی را که حین بازی با دوستان خود داشته اند، مو به مو بازگو کنند اما گاهی خارج از حوصله والدین است و آنها نمی خواهند جزییات را بشوند اما مواظب باشید که نگویید «برای من مهم نیست» یا «به من چه مربوط؟» چون با گفتن این جمله صحبت کودک خودرا قطع کرده اید و ناخودآگاه به او گفته اید به چیزهایی که برای او مهم است اهمیت نمی دهید. اکثر پدر و مادرهایی که بچه های بالغ دارند گله مند هستند که چرا فرزندشان با آنها صحبت نمی کند، علت این رفتار برمی گردد به نحوه برخورد و ارتباط والدین که در کودکی با آنها داشته اند. آیا در دوران کودکی به حرف های آنها خوب گوش کرده و شنونده خوبی بوده اید.

زمانی که وقت کافی برای شنیدن حرف هایشان ندارید به آنها بگویید الان نمی توانید روی حرف هایش تمرکز کنید. می توانید زمانی را تعیین کنید که حرف هایش را با شما در میان بگذارد. بچه ها نیاز دارند با والدینشان صحبت کنند پس سعی کنید این فرصت را برای آنها ایجاد کنید و حتی یک روز را هم از آنها نگیرید.

مطابق سن خودت رفتار کن
دختر شما هفت سال سن دارد اما فکر می کنید مثل یک دختر سه ساله رفتار می کند. روانشناسان کودک می گویند در واقع این عکس العمل والدین به رفتار بچه برنمی گردد بلکه والدین سعی دارند وضعیت ناامیدکننده خود را کنترل کنند.

بچه ممکن است مطابق سنش رفتار کند ولی ما با گفتن این جمله می خواهیم خودمان احساس بهتری داشته باشیم. بچه هایی که انتقاد والدین را می شنوند سعی می کنند با کارهای غیرمعمول توجه آنها را جلب کنند.

وقتی احساس می کنید عصبی شده اید سعی کنید فقط آرام و بی حرکت بایستید و کاری نکنید. این کار باعث می شود آدرنالین شما پایین بیاید و به جای اینکه قسمت هیجانی مغز عمل کند قسمت منطقی و عقلانی آن به کار بیفتد.

عذرخواهی کن
بچه پیش دبستانی شما اسباب بازی یکی از همبازی هایش را برداشته و باعث شده او گریه کند. به جای این که از او بخواهید عذرخواهی کند به او یاد دهید با محبت و دلسوز باشد، کاری که بسیار ستودنی است.

با اجبار کردن کودک برای عذرخواهی کاری پیش نمی رود، مهارت اجتماعی بودن و با محبت بودن چیزی است که او نیاز دارد یاد بگیرد. شاید مفهوم عذرخواهی برای خیلی از بچه ها هنوز گنگ باشد پس چه بهتر است خودتان به جای او عذرخواهی کنید چون شما الگوی او هستید و او ناخودآگاه یاد می گیرد که در چنین موقعیت هایی چه کار کند.

نفهمیدی؟
شما چند بار سعی کرده اید که به کودک خود جدول ضرب یا پرتاب کردن توپ را یاد دهید اما وقتی می بینید هنوز یاد نگرفته فورا نگویید «نفهمیدی؟» چون کودک اگر چیزی را یاد بگیرد خودش دوست دارد با انجام آن والدینش را خوشحال کند.

گفتن این کلمه یک نوع قضاوت عجولانه است و پرسیدن اینکه چرا نفهمیدی یک نوع احساس سرخوردگی به کودک دست می دهد پس با گفتن این کله پیغام ناخوشایندی را منتقل نکنید. به جای آن می توانید کمی استراحت کرده و دوباره قدم به قدم آموزش را شروع کنید، شاید تغییر نحوه آموزش بیشتر به یادگیری او کمک کند.

می روم و تنهایت می گذارم
تصور کنید به یک محوطه بازی یا پارک رفته اید و بعد از یک ساعت مجبورید آنجا را به خاطر یک قرار کاری ترک کنید اما کودک شما نمی آید؛ نباید بگویید: «من رفتم تو اینجا تنها بمان». بچه این حرف شما را جدی می گیرد و می ترسد او را رها کنید اما چه اتفاقی می افتد وقتی ببیند شما هنوز آنجا هستید و تهدید شما دروغ بوده؟ ما می خواهیم او حرف ما را باور کند پس چیزی را که حقیقت ندارد به او نگویید.

شاید برخی والدین بگویند خوب مجبوریم در آن لحظه آنها را تهدید کنیم، اما تهدید شما نباید توخالی و غیرواقعی باشد. به جای اینکه بگویید تنهایت می گذارم، راه خود بگیرید و بروید و نیازی به تهدید نیست، مطمئن باشید خودش دنبال شما راه می افتد.
تاریخ : 07 دی 1392 - 03:18 | توسط : محمد رضا | بازدید : 822 | موضوع : فتو بلاگ | یک نظر

تسلیت

تسلیت


تاریخ : 07 دی 1392 - 03:14 | توسط : محمد رضا | بازدید : 534 | موضوع : فتو بلاگ | یک نظر